Ministerstwo Infrasrtuktury i Rozwoju umie się zachować!

KIlka dni temu informowaliśmy kolejno o przypisaniu na stronie RCL cudzej opinii do projektu rozporządzenia Radzie Armatorskiej SAJ, po czym o „cichym” sprostowaniu błędu. Miło nam powiedzieć, że myliliśmy się!

Dotarł mail z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zawierający wzjaśnienie i uprzejme przeprosiny, które z przyjemością przyjmujemy. Oto korespondencja:

LIST:
Szanowny Panie,
w imieniu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju bardzo przepraszam za to, że na stronach internetowych w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny został zamieszczony plik ze stanowiskiem przesłanym przez Pana Macieja Kotasa, błędnie nazwany Pana nazwiskiem. W dniu 11 czerwca 2015 r. odpowiednio zmieniono nazwę pliku oraz usunięto z niego cytowaną opinię SAJ, co mogło sugerować błędne autorstwo uwag.
Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację,
Sonia Knobloch-Sieradzka
Starszy specjalista Departament Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani!
Bardzo serdecznie dziękuje za wyjaśnienie sprawy. Oczywiście nadal podtrzymuje propozycje współpracy z Ministerstwem w sprawie poszerzania zakresu liberalizacji, rozumianej jako upraszczanie przepisów, likwidacja zbędnych ograniczeń i utrudnień biurokratycznych, w myśl zasady „Edukacja, nie regulacja”.
Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia!
Andrzej Remiszewski Prezes SAJ

k.o. www.saj.org.pl

Żeby tak jeszcze Ministerstwo zechciało realizować postulat zawarty w ostatnim zdaniu naszego maila…. zgodny przecież z rządowym hasłem „przyjaznego państwa”!