Trzech członków SAJ odebrało wyróżnienia podczas gali REJS ROKU 2017

Jak zawsze od 1971 roku w pierwszy piątek marca odbyła się gala wręczenia nagród żeglarskich REJS ROKU. Tym razem w Sali konferencyjnej jednego z hoteli w Gdańsku, bo renesansowe wnętrza Dworu Artusa są w tym roku w remoncie.

Nagrody za rok 2017 otrzymali:

Nagrody za rok 2017 otrzymali: – „Srebrny Sekstant” i Nagrodę Honorową „Rejs Roku 2017 – Joanna Pajkowska, oraz Uwe Rottgering za zwycięstwo w transatlantyckich regatach TWOSTAR 2017

– Drugą Nagrodą Honorową „Rejs Roku 2017” – Jan Pietrzak – kapitan rodzinnego, wokółziemskiego rejsu na katamaranie „Double Helix”.

– Trzecią Nagrodę Honorową „Rejs Roku 2017” – Lech Stoch za start i zwycięstwo w regatach „Setką przez Atlantyk”.

– Jury postanowiło także przyznać trzy kolejne wyróżnienia:

– kpt. Piotr Kuźniar niezmordowanie krążący na s/y „Selma Expeditions” z północy na południe i z powrotem tym razem po poprowadzeniu 2 etapów z Patagonii do Polski zaliczył powrotną trasę. Piotr Kuźniar jest członkiem Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych. – kpt. Michał Palczyński zrealizował na s/y „Crystal”, rejs „Arktyczna Rozgrzewka 2017” stanowiący preludium wyprawy przez Northwest Passage. To było 6 miesięcy północnej żeglugi, około 9 tysięcy Mm, – kpt. Marek Rajtar – eksploracja na s/y „Sifu of Avon” archipelagu Svalbard z zamknięciem koła wokół Spitsbergenu. Dokonano tego w warunkach wyjątkowo obfitego zalodzenia. – Nagroda Specjalna Polskiego Związku Żeglarskiego – Wojtek (Victor) Wejer – inżynier, żeglarz, mieszkający w Kanadzie za 10-letnią pomoc udzielaną wyprawom żeglującym przez Przejście Północno Zachodnie.
– Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska „Bursztynowa Róża Wiatrów” – Michał Korneszczuk – żeglarz i organizator imprez żeglarskich m.in. regaty „Nord Cup” także pomysłodawca regat o Mistrzostwo Europy, w których wzięło udział ponad 70 jachtów.
– Nagroda Grotmaszta Bractwa Kaphornowców im. kpt. Aleksandra Kaszowskiego – Janusz Kowalski, członek SAJ – za wykazaną dobrą robotę żeglarską podczas rejsu na wody północnego Bałtyku na s/y „Mea Galatea”. Rejs do północnych krańców Zatoki Botnickiej odbył się bezpiecznie, mimo trudnych warunków i szeregu awarii.
– Nagroda miesięcznika ŻAGLE. Kapituła pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego Waldemara Heflicha przyznała nagrodę Michałowi Kozłowskiemu za daleki bałtycki rejs na własnoręcznie zbudowanym małym jachcie „Mazu 2” typu Odys 28 o długości 8,4 m. Rejs trwał 4 tygodnie sierpnia 2017 roku. Jacht przepłynął około 1400 mil morskich. Jacht odwiedził 20 portów, był na 9 wyspach. Warto zwrócić uwagę, że Michał Kozłowski jest kolejnym wyróżnionym członkiem SAJ. To kolejny świetnie zorganizowany i przeprowadzony bałtycki rejs na małym jachcie. Takie żeglowanie jest godne specjalnej uwagi, promocji oraz nagradzania za dobrą praktykę morską. Od 20 lat miesięcznik „Żagle” przyznaje swoją nagrodę w ramach Rejsu Roku właśnie takim wyprawom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *