Prosimy o oświetlenie pław na Wiśle Śmiałej

Od zeszłego roku prowadzone są dość poważne prace pogłębiania i umacniania toru wodnego na odcinku od Rafinerii Gdańskiej do ujścia Wisły Śmiałej na Zatokę. Skutkiem tych prac zostało zmienione dotychczasowe oznakowanie toru wodnego na odcinku od Jachtklubu Morskiego „Neptun” do wyjścia na Zatokę. NIestety, nowe pławy są nieświecące. SAJ występuje w tej sprawie do Dyrektora Urzędu Morskiego. Oto cytat:

„Rada Armatorska Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych zwraca się z uprzejmą prośbą o pilną zmianę stanu oznakowania nawigacyjnego na Rozlewisku Wisły Śmiałej.
Wiosną br. zostało zmienione dotychczasowe oznakowanie toru wodnego na odcinku od Jachtklubu Morskiego „Neptun” do wyjścia na Zatokę Gdańską.
I tak – w miejsce boi kardynalnej zachodniej stojącej dotychczas pod drutami linii wysokiego napięcia przeciwko Jachtklubu Morskiego „NEPTUN” pojawiła się czerwona boja farwaterowa. Na zakręcie Wisły Śmiałej i Motławy (przy Jachtklubie Morskim „NEPTUN”) ustawiono zieloną boję farwaterową. Natomiast naprzeciw Jachtklubu Stoczni Gdańskiej i Jachtklubu im. Conrada pojawiły się dwie nowe boje nawigacyjne – czerwona i zielona.
W zasadzie należałoby cieszyć się z takiego nowego oznakowania owego uczęszczanego toru wodnego, gdyby nie fakt, iż wszystkie w/w boje są NIEŚWIECĄCE! Ten stan rzeczy powoduje zagrożenia najechania na pławę przez jachty wchodzące lub wychodzące z marin położonych w okolicy po zmroku.
Prosimy o zmianę pław nieświęcących na świecące, analogicznie jak ma to miejsce w trzech kolejnych parach oznakowania do wyjścia z Wisły.”