Po targach „Wiatr i Woda”

Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych uczestniczyło w „Wiatr i Woda” 2014. Delegacja SAJ składała się z Prezesa Honorowego Jerzego Kulińskiego, który podczas targów odebrał nagrodę „Przyjaznego Brzegu” dla Subiektywnego Serwisu Informacyjnego (patrz foto), oraz członków Rady Armatorskiej: Andrzeja Remiszewskiego i Jerzego Makieły.

Ogromnej pomocy w reprezentowaniu SAJ udzielili członkowie Stowarzyszenia: Robert Karney, Marcin Wolny i Tadeusz Lis z ekipą, a podczas organizacji wyjazdu Włodzimierz Ring. Podziękowanie należy się szczególnie Panu Prezesowi „Muratora” Jackowi Orylowi (i jego pracownikom) a ogromną, decydującą pomoc umożliwiajacą nasze uczestnictwo w Targach.

Lokalizacja na wspaniałym Stadionie Narodowym miała pewne minusy (temperatura), za to niewątpliwe zalety logistyczne, szczególnie dla takich uczestników jak my. O samych targach zostało napisane już wiele, więc tylko skwitujmy – deklaracje członkowskie do SAJ złożyło trzydzieści osób, odbyliśmy wiele spotkań dwustronnych, w tym z ISSA Poland, armatorami dużych żaglowców oraz właścicielem Stoczni „Delphia” Prezesem Wojciechem Kotem (patrz foto). Rozmawialiśmy także o współpracy z przedstawicielami mediów: „Żaglami” i Portalem Żeglarskim. Bardzo cenna może okazać się rozmowa z dyrektorem delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, z którym uzgodniliśmy założenia współpracy w związku z projektowanymi planami ochrony dla Zalewu Wiślanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *