Rada Armatorska konsekwentnie przygląda się kolejnym portom polskim, teraz nadszedł czas na Ustkę. Napisaliśmy do władz, od których zależy funkcjonowanie portu w Ustce kilka prostych pytań. To taki początek, który zapewne zaowocuje obszerniejszą korespondencją.
1. W jaki sposób i w jakim terminie zostaną rozwiązane w porcie w Ustce problemy braku wystarczającej ilości miejsc postojowych dla jachtów i niedostatecznego ich standardu (bezpieczeństwo cumowania, zasilenie w energię elektryczną i wodę, zaplecze sanitarne, odbiór odpadów i ścieków, stacja paliw)?
2. Jakie środki zwiększające elementarne bezpieczeństwo postoju jachtów na wypadek zafalowania w kanale portowym zostaną podjęte w okresie zanim zrealizowany będzie punkt 1? Kiedy to nastąpi?
3. Czy, w jakim trybie, terminie i z jakimi organizacjami władze będą konsultowały wyżej wymienione kwestie ze środowiskami żeglarskimi?