Kiedy skończy się gehenna akwenów zamykanych

Każdy, kto żeglował wzdłuż wybrzeża wie o okresowo, a często, zamykanych akwenach, tak zwanych „szóstkach”, które stanowią barierę pomiędzy Ustką, a Darłowem.
Żeglarze wielokrotnie sugerowali ograniczenie czasu ich zamykania, szczególnie w szczycie sezonu. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach pozostawiano dość długie okresy, kiedy „szóstki” były dostępne. Ponadto można było uzyskać informację telefoniczną, o zdarzającym się czasem wcześniejszym otwarciu dostępu, niż wynikający z oficjalnych komunikatów.

W ubiegłym roku MON zauważyło, że znaczna część ćwiczeń na poligonie obejmuje użycie takiej broni, której zasięg jest o rząd wielkości mniejszy, niż granice obszarów zamykanych. Postanowiono zmienić rozporządzenie, które można zobaczyć tutaj na stronie sejmowej. Zmiana wymaga wyłącznie dopisania w par. 1.1 p. 3 cyferki 6c oraz dodania współrzędnych w załączniku.

Tu jest orientacyjna mapka.

Jak widać proponowany akwen 6c to obszar kilkunastokrotnie mniejszy, niż dotychczasowe.

Sprawa wydaje się prosta, wszyscy są ZA ale rozporządzenia nie ma, sezon za pasem, wiec SAJ napisał do ministra Siemoniaka z pytaniem KIEDY?