Kiedy?

Zapraszamy w ostatni weekend maja. Zasadniczą część programu Zlotu planujemy na sobotę 25-tego maja, ale zapraszamy już piątek 24-tego, w godzinach popołudniowych i wieczornych, na które także przygotowujemy pewne atrakcje. Niedziela będzie ostatnim dniem spotkania, które zakończymy przed południem (następnie chętni mogą udać się na Walne Zebranie SAJ do JKM Neptun – zapewniamy transport – ogłoszenie i szczegóły już niebawem).

24-26 maja 2024r

Gdzie?

Dzięki uprzejmości Akademickiego Klubu Morskiego, który właśnie zakończył inwestycję znacząco powiększającą ilość miejsc w marinie, Pierwszy Zlot Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych odbędzie się na terenie AKM w Górkach Zachodnich.

Akademicki Klub Morski, 80-642 Gdańsk Górki Zachodnie, ul. Stogi 18

Jak?

Naszą ideą jest zorganizowanie żeglarskiego zlotu dla żeglarzy. Stąd bardzo zależy nam na licznej reprezentacji sajowych jachtów. Zdajemy sobie sprawę, że przypłynięcie na zlot z odległych miejsc kraju może być trudne lub nawet niemożliwe, dlatego chcielibyśmy, aby uczestnicy przybywający swoimi jednostkami ugościli na nich tych członków SAJ, którzy przybędą na zlot drogą lądową. Niebawem udostępnimy listę jachtów z wolnymi miejscami noclegowymi i będziemy koordynować ten proces, aby maksymalnie ułatwić znalezienie noclegu. Jeżeli zabraknie miejsc w kojach naszych jachtów, w okolicy AKM są dostępne dwie bazy noclegowe (hotel Galeon, Camp Bursztynowy Las – pomożemy w kontakcie). Planujemy także pewne aktywności na wodzie, jak na żeglarzy przystało! Udział dla członków SAJ z osobami towarzyszącymi jest bezpłatny (jedynym warunkiem są opłacone składki). W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: info@saj.org.pl. Odpowiemy bez zbędnej zwłoki.
Na Zlot zapraszamy także osoby chętne do wstąpienia w nasze szeregi. Deklarację członkowską będzie można wypełnić na miejscu, a Rada Armatorska podejmie stosowną uchwałę zatwierdzającą członkostwo.

Nocleg na jachtach, bezpłatny udział dla członków SAJ

Co w programie?

Jesteśmy w trakcie ustalania konkretnego planu, który jest także zależny od zainteresowania i liczby uczestników. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził. Niebawem opublikujemy Agendę Zlotu zawierającą szczegółowy plan imprezy wraz z opisem atrakcji. W kwestiach cateringowych przewidujemy w piątkowy wieczór kiełbasy na ognisko, w sobotę będziemy serwować ciepłe posiłki w stylu kuchni polowej, menu jest w przygotowaniu. Śniadania i napoje uczestnicy zlotu organizują we własnym zakresie. Więcej kulinarnych szczegółów już niebawem.

Gorąco zachęcamy do jak najszybszego nadsyłania zgłoszeń za pomocą poniższego formularza. Pozwoli nam to na opracowanie finalnej wersji agendy i odpowiednie przygotowanie imprezy, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc noclegowych na jachtach.

Formularz zgłoszeniowy na Pierwszy Zlot SAJ – 24-26 maja 2024